Meltem Gaz
Türkçe English Deutsch Francaise
bos
Ana Sayfa     Firma Bilgileri     Sertifikalar     İletişim

Döner Kebap MakinalarıDöner Kebap Makinaları Piliç Çevirme MakinalarıPiliç Çevirme Makinaları Kebap Mak. (Izgaralar)Kebap Mak. (Izgaralar) Salamander IzgaralarSalamander Izgaralar Tost MakinalarıTost Makinaları Döner Kesme Mak.Döner Kesme Mak. RadyanlarRadyanlar Yedek ParçalarYedek Parçalar Gaz ValfleriGaz Valfleri IsıtıcılarIsıtıcılar Kamp ÜrünleriKamp Ürünleri Ev GereçleriEv Gereçleri

Firma Bilgileri

MELTEM® markamızdır.

01.06.1976 tarihinde Emek Makina ve Basınçlı Kap Sanayi ve Ticaret adı altında faaliyetine başlamıştır. 1980 yılına gelindiğinde emaye kaplama piyasasında ki boşluğu görerek, emaye tesisi yatırımına başlanmış. 01.09.1980 tarihinde Metin Emaye Saç Sanayi ve Ticaret firması kurulmuş, LPG ve elektrik enerjisi ile çalışan emaye kaplamalı ev gereçleri üretimine başlanmıştır. Daha sonra ürün gamı genişletilerek ev gereçleri, traktör egzozları, kamping lambalar, 4’lü ocaklar, ev tipi elektrikli fırınlar ve LPG ile çalışan sobaların imalatına geçilmiştir. 1988 yılında döner kebap makinaları ile tavuk çiftliklerinin ısıtılmasında kullanılmak üzere gazla çalışan radyan imalatımıza başlanmıştır. Avrupa standartlarına ulaşan kalitemiz, ülkemizde bile radyanlarımızın Avrupa radyan olarak, anılmasını sağlamıştır. 1988 yılında Almanya’ya döner kebap makinalarında kullanılmak üzere MELTEM® markalı kebap radyanlarının ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Almanya’nın Berlin şehrinde kurulu olan bir Türk şirketi 2005 yılında bizimle temas kurarak döner kebap makinası talebinde bulundu. Teklifini kabul ettik. Böylece endüstriyel mutfak piyasasına girmiş olduk. Bugün artık 4 kıtaya MELTEM® markalı motorlu döner kebap makinaları, tavuk çevirme makinaları, tost makinaları, kokusuz dumansız asansörlü salamander ızgaralar ile kokusuz dumansız asansörlü kebap makinaları ve bu cihazların tüm yedek parçalarını ihraç ediyoruz. 2010 yılından itibaren de Valf Sanayii A.Ş. ( E.C.A. ) markalı gaz valflerinin bayiliğini de alarak, hizmet alanımızı genişlettik. 2010 yılı haziran ayı itibari ile de tüp rezistanslı (elektrikli) motorlu döner kebab makinasının üretimini tamamlayarak, siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunma mutluluğuna ermiş bulunuyoruz.

29.11.2010 tarihi itibari ile firmamız kurumsallaşarak Metin Emaye Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adını almıştır.

Saygılarımızla
MELTEM®


^ yukarı ^
TAYBO.NET